До хіба м’яса, або Хто вкурсє за ким займать очєрєдь

(Гастрономічно-мережевий трагіфарс у трьох діях. Рекомендований для постановок у буфеті театру імєні памяті юного зрітєля)
 
 
 
ДІЙОВІ ОСОБИ:
 
Святослав Вишка – філософ-мяснік. Довговязий індивідум із томіком Сартра у лівій кишені та скривавленим тапоріком напєрєвєс. Колись пріводіл в ісполнєніє смєртниє пріговори у Качанівській колонії. Потом ізбрал сєбє більш гуманну прохфесію.
 
Міхась Сторожинець – гопнік районного разліва. Брітологоловий самбіст в спартівном кастюмє «Абібас» та кєдах виробництва Панківського обувного комбіната. В одній руці у нього пакован з сємками. В іншій – барсєтка із кожи молодого дєрмантіна.
 
Вікушаня – нєпрєвзойдьонна журналістка всіх часів та народів, яка врємєнно працює продавщицею. Сурова женщіна у рогових окулярах та дєвствєнно-білому халатіку.
 
Бумбараш – блаженний монах. Блуждаєт віддаленими селами та  навертає забитих калхозніков у румунську ригіанальну мову.
 
Макс Пансіонат – ще один гопнік районного разліва. Погоняло отримав за те, шо бомбанув геріатричний пансіонат на околицях Садигури. З того поімєл п’ять шприців, дві клізми і санітарку тьотю Віку.
 
Войцех Янушевські – вєтєран битви під Збаражем. Гламурний поляк у блєстящіх доспєхах, крильцями за спиною та шваброю із головою коняки у правій руці.
 
Хєр фон Зак – вшивий паліттехнолох бєз апрєдельоного мєста житєльства. Пацаватий тіп у раритетній рваній шинельці шефа Абвєра адмірала Канаріса на якій гордо виблискує медалька за героїчне зняття законно обраного мавпами міського голови Антананаріву.
 
Болгарін Уєв – томний срєдізємноморрській мачо. В жизні любіт дві речі: настоящій коньяк, і ночамі напрольот спілкуватись о тєорєтічєскіх основах Камасутри з нєвінними студенточками.
 
Маслятко – Стєснітєльна дєвочка із сумними оченятками. Хоче піти в общагу і прочитать якусь вумну кніжку, але стоїть у черзі, бо всі стоять.   
 
Галька Телєвізіонщіца – грайлива тургєнєвська дєвушка баельзаковського возраста. Стала міс апрєль плейбоя 1242 року коли знялася у чорному купальнику під час Льодового побоїща на Чудськом озєрє. Нині купається у лучах билой слави і працює прибиральницею.
 
Масовка – мудили, які стоять у черзі і  вкурсє, що їм має дістатись свій законний шмат м’яса.
 
 
 
ДІЯ І
 
Вздовж всіє сцени простягнувся прилавок на якому ні хіба нема. Над прилавком здоровезний транспарант із написом: «Ми вкурсі, шо пятілєтку нужно за трі года».
За прилавком, взгромоздив сіські на вєси марки «Тюмєнь» стоїть Вікушаня. Біля неї  радіопрійомнік «Маяк».
Перед прилавком стоїть очєрєдь. Перший у ній Макс Пансіонат. За ним Войцех Янушевські, далі масовка. Останньою в очєрєді стоїть Маслятко.
З-за куліс чути, як хтось руба топоріком вже неживу плоть. Ці солодки звуки тим хто стоять в очєрєді дають підстави вважати, що вони не зря у ній стоять.
 
Макс Пансіонат(звертаючись до Вікушані): Слиш, красавіца, а м’ясо когда будєт?
Вікушаня (прєзрітєльно):Я тєбє не красавіца.
Макс Пансіонат:Ок. Слиш ти… (пауза) нє красавіца, м’ясо когда будєт?
Вікушаня:Будєт. Потом. Возможно. Нємножко.
Войцех Янушевські:Мнє как вєтєрану полагаєтся самий лакомий кусок бєз очєрєді.
Макс Пансіонат(обертаючись): Слиш ти вєтєран… битви під Грюнвальдом. Не лізь поперед щирого українського патріота до нашої великої рогатої худоби, бо шибко крильця склеїш.
Войцех Янушевські робить ображену міну і починає підбурювати масовку до штурму прилавку.
Макс Пансіонат(схиляючи голову до радіопрійомніка): Красавіца, сделай пажалуйста пагромчє.
Вікушаня крутить тумблєр. З динаміку чути голос Стаса Міхайлова: «Всё для тебя, рассветы и туманы, для тебя моря и океаны, для тебя цветочные поляны, для тебя».
Музика приглушується і з динаміку чути лагідний еротичний голос радіоведучої: «Я хочу напомніть что етой пестней один гопнік районного разліва, пожелавший астацца неізвєстним паздравляєт с дньом раждєнія мера города Сторожинец Ніколая Карлійчука».
У цей момент лунає голос за сценою: «Лишь для тебя горят на небе звёзды, для тебя безумный мир наш создан, для тебя живу и я под солнцем, для тебя».
З лівої куліси на сцену, давлячись сємками, виходить співочій гопнік районного разліва Міхась Сторожинець та йде до початку черги.
Макс Пансіонат:Опача, братуха прівєт. Ставай возлє мєня. Сємкі єсть?
Міхась Сторожинець(відсипаючи дружбану сємкі): Ну шо, м’ясо буде?
Макс Пансіонат: Та тут в натурє непонятка какая то.
Войцех Янушевскі(обурливо): Цо той пан встав пшедо мною у чергу до склепу?
Міхась Сторожинець(обертаючись): Шо ти там сказав про склеп? Ти якшо будеш ще таку фігню звіздіть, я тобі братську могилку устрою.
Войцех Янушевські знову робить ображену міну, і продовжує підбурювати масовку на штурм прилавку.
У цей момент чути якійсь грюкіт за кулісами. На сцену ввалюється Хєр фон Зак. У правій кишені його раритетної рваної шинелькі пляшка «Столічной», у лівій  — вобла. У кожній руці по дві авоські із пустими пляшками з –під пива. Хєр фон Зак підходить до Маслятка.
Хєр фон Зак:Дєвачка, ти крайняя за м’ясом?
Маслятко (червоніючи):Да.
Хєр фон Зак(хтиво): Ну тогда я ззаді тєбя пристроюсь.
Маслятко(ще більш червоніючи): Прошу.
Хєр фон Зак сідає на підлогу і закурює Бєломоріну. Маслятко намагається від нього відсторонитися.
Грюкіт топоріка та запах свіжо-вбитої корівки вкотре доводить очєрєдь до екстазу.
Міхась Сторожинець(голосно): Мяснік замінай мєня нєрвіровать, бо у мене пєрочінний ножичєк єсть.
З правої куліси виходить Святослав Вишка із вдоволеною мармизою.
Святослав Вишка:А у мене топорік. І хто тут кручє?
Міхась Сторожинець хова ножичка у кишеню, і продовжує давиться сємками. Святослав Вишка підходить до нього. Меланхолійно обтира свої скривавлені руки об його новенькій спартівний костюм, і вручає гопніку районного разліва томік Сартра.
У цей момент еротичний голос ведучої з радіоприйомніка оголошує: «Масковское время 13:00».
Вікушаня ставить на прилавок табличку «Абєд». І разом із Святославом Вишкою вони зникають за правою кулісою.
Хєр фон Зак(кидаючи бичок в аркєстрову яму та звертаючись до Маслятка): Мацьонька, скажеш, шо я за тобою. А я пока то да сьо пайду бутилкі здам.
Бере авоські і зника за лівою кулісою.
Гасне світло.
 
 
 
ДІЯ ІІ
 
 
Та сама сцена. Ті самі персонажі. Біля прилавку здоровезний мурашник лузги з –під сємок.
За прилавок виходить Вікушаня. В цей момент на сцену виходить Болгарін Уєв. На ньому бєлоснєжна фланелєва сорочка і червоні сімейні трусєля на яких зображені слоники з крильцями. Йдучи до прилавку, він посилає повітряні цьомки своїм прихильницям у залі.
Підходить до прилавку. Вікушаня кида на ваги здоровезний шмат вирізки. Болгарін Уєв дістає з трусєлів пляшку коньяку і дає Вікушані.
Болгарін Уєв(шепоче Вікушані на вушко): Передай це Святославу.
Бере шмат вирізки та гордо йде зі сцени. Із зали летять букети квітів від студєнточєк, які вже позналі всє прєлєсті Камасутри от Болгаріна Уєва.
Хєр фон Зак, згадуючи зрадницьку політику Болгарії під час Першої та Другої світових воєн, гнівно дістава із внутрішноьї кишені шинелькі гранчак. Наливає. Випииває. Занюхує воблою.  
Макс Пансіонат (дивлячись услід Болгаріну Уєву): Я не пойняв – шо то було???
Вікушаня (мрійливо дивлячись у стелю):Болгарській слонік   самий лучший слонік в мірє.
За мить на сцену нечутною ходою Сігуранци входить Бумбараш.  На ньому замизкана сутана пошита з національного прапору Румунії. На шиї здоровезний хрест із двох зсохлих початків кукурудзи.
Бумбараш:Ундє крайній?
Хєр фон Зак:В Букурешти (регоче).
Бумбараш шось злобно буботить собі під ніс.
Хєр фон Зак:Я тоже знаю ла мультсань, санатос, мультсумєск і ще багато страшних слів.
Бумбараш без зайвих страшних слів зрива з себе хрест і хрєндячит ним Хєр фон Зака. Той пада замертво у ноги Маслятку. Та обережно пина бездиханне тєло своїми ніжними ноженятами.
Масовка підтримує її праведну ініціативу. Вікушаня кричить. На її верески з правої куліси вибігає Святослав Вишка. З топоріком та обглоданою бєрцовою кісткою. Він починає хрєндячити гопніків, але ті валять його на підлогу. Міхась Сторожинець б’є м’ясника томіком Сартра.
Масовка допинавши Хєр фон Зака, починає пинати цих трьох. З-за прилавку вилазить Вікушаня. Рве на собі халатік, і користуючись моментом поки усі у ступорі споглядають її прєлєсті, хапає бєрцову кость, і починає всіх хрєндячити.
Народ розбігається у різні сторони. Світло поступово гасне.
 
 
 
ДІЯ ІІІ
 
Світло набувається. На сцену, у синьому халаті, з під якого виглядає чорненька кружевна коротенька спідниця,із відром води  виходить Галька Телєвізіонщіца. Вона без зайвих докорів сумління пинає трупи зі сцени до оркестрової ями. Пнувши труп Войцеха Янушевські, вона відбира у нього швабру, і починає відмівати сцену від крові.
Їй сумно. Вона підходить до прилавку і крутить тумблер радіопрійомніка, який невідомо якої холери абсолютно не постраждав у цьому магазинному побоїщі.
Еротичний голос радіоведучої:І напаслєдок, гаспадін Падєрєвянскій, что бі ві хотєлі сказать нашим радіослушатєлям?
Голос Подерев’янського: О млядське Вкурсі. Триндєц всім сподіванням. Хоча…
 
ЗАВІСА
 
    
 
 
18.05.2013.                                                                                                Захар РУДАНСЬКИЙ

10 коментарів

Максим Пансик
Опача, прівєт ат Старажинецкава пацанчіка. Прівєт с района
Святослав Вишинський
P.S.: Захар Руданський, «Социальная сеть» («ВКурсі», 22 квітня 2012).
Михайло Шморгун
Захар уже не той…
Заъздив сюжетик…
І взагалі багато маніпуляцій з свідомістю)
Святослав Вишинський
Зате 200 унікальних переглядів за 1 год.
Михайло Шморгун
Це потенційні вбивці талановитого молодого письменника…
Захар Подкидишев
Далеко не молодого, и не талантливого...)))
Михайло Шморгун
і не письменника…
Захар Подкидишев
ну куда нам скромным черновицким медиа-консультантам тягаться со Сторожинецким Папа Карло, который из любого полена выпилит городского главу упомянотого райцентра...)))))
Захар Подкидишев
Миша, этот текст абсолютно не претендует на какие то литературные изыски. Это дружественно-юмористический подарок нашей блоговой сети Вкурсе. Напишешь что-то лучше через год — я тебе стоя поаплодирую)))
Максим Пансик
5 хв. — виступ, 7 хв. — тост. Михайло був дружній із сестрою таланту. А у скільки часу вкладеться із опусом? Якщо напише. Інтрига наростає…
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте